CM
Soru Sahibi
6 Temmuz 2021 02:10

Fibromiyalji, bel ağrısı, boyun agrısı

Merhaba hocam özel güvenlik sağlık yönetmeliği değişti 26 haziranda şimdi yeni yönetmelikte şöyle bişey yazıyor : 'Omurganın omurga eklerinin ileri derecedeki şekil bozuklukları travmaları, kırıkları, cerrahileri, diğer patolojileri, gevşeklikleri, tedavi sonrası sekelleri, boyun, gögüs, bel fıtıkları, disk patolojileri, sinir sıkışmaları ile bu patolojileri yönelik cerrahi girişimler özel güvenlik olmaz. ' Diyor Hocam ben 2019 yılında beri fizik tedavi doktoruna çıktım ve bana, bek agrısı, fibromiyalji, bel fıtık başlangıcı, boyun agrısı boyun fıtığı başlangıcı gibi tanılar koydu ve Mayıs 2021 yılına kadar ilaç tedavisi kullandım 3 ayda bir kontrele geldim. ilaçlar verdi, Duloksetin Hcl, Pregabalin, (Regaben yeşil reçeteli ) Polinöparati gabapentsn Neruda 600 mg,(normal reçeteli) bel ağrısı için kas gevşetici, ilaçlar verdi igne verdi, 15 gün fizk detavi gördüm bel ağrısı ve fıtık başlangıcından. Hocam artık agrılarım yok ilaçlar tedaviye cenap verdi ve iyileştim şükür. 16 haziran 2021 yılında doktora çıktım kontrole ve artık hiç agrım yok dedim doktır muane etti tamam dedi ilaç yazmamıza gerek yok dedi ve geçmiş olsun dedi. E nabıza yine tanı kısmı na fibromiyalji ve boyun agrısı demiş ilaç zaten yazmadı gözüküyor. Şimdi hocam yukarıdaki maddeye göre özel güvenlik olabilir miyim, cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. İlker Önder Ferah
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhabalar, Bu açıdan sizden sağlık raporu istenecektir ve bu değerlendirmeler sonucunda karar verilecektir ,burdan vereceğim bilgi sağlıklı olmayabilir, fibromyalji de ,ileri olmayan fıtık gibi omurga sorunları tamamen geçebildiği gibi disk hernisi omurga arasında sekel bırakabilir, size yapılacak muayeneler ve gerekirse tetkikler sonucu karar verilecektir ,geçmiş olsun dileklerimle ,hep sağlıkla kalınız

6 Temmuz 2021 02:33