zz
Soru Sahibi
16 Haziran 2017 12:20

Fibreadenom

Hocam merhaba sol memede parankimi fibroglanduler dokudan zengindir. Sol memede saat 4hizasinda 7.3×4 mm boyutlarında düzgün sınırlı hipeokoik solid lezyon izlenmistir(fibreadenom?) Bilateral memede duktal yapıların seyir dağılım ve çapları normaldir Malignite taşıyan özellik istenmemiştir Retromammet alanlar serbesttir Her iki aksiler bölgede patalojik boyutlarda lenf nodu istenmemiştir. 3ay sonra kontrol var dr takip edelim önemli birşey değil desede kafam çok karışık iki çocuğum var her ikisinide emzirdim 2 yıl boyunca int fibroglanduler icin kotu seyler okuyorum usg sonucumu rica etsem yorumlarmisiniz 30yasindayim ve başka yaptırmam gereken bişey var mı şimdiden teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Adnan Bulut
Genel Cerrahi

Hanımefendi bu usg buigularında kötü bir sonuç yok meme dokusunda aşırı duyarlılık ve iyi huylu fibroadenom var,takip yeterli

16 Haziran 2017 13:40