YP
Soru Sahibi
9 Temmuz 2015 23:13

Farklı kanser tipi

Sayın Hocam, babam radikal sistektomi -illeal loop ameliyatı oldu. sebebi üretradan köklenen squamoz tümördü. Mesane ile sınırlı olduğu görülmüştü. Fakat ameliyat sırasında alınan prostatta da adenokarsinom oldugu söylendi. 2 farklı cins tümör olması mümkün mü? Pet BT çekiminde prostattaki tümörün gözlenmemesi mümkün mü? Çok sayıda alınan lenflerin hepsi temiz cıktı. Yine de sonrasında radyoterapi kemoterapi görmesi gerekir mi? teşekkürler, saygılar...

1 cevap
Cevaplar (1)

Pelin Hanım Merhaba, Yeniden geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Aynı anda prostatta da kanser görünmesi şaşırtıcı değil, araştırıldıkça çıkıyor demek daha doğru. Lenfler de temiz çıktıysa, başka tedavi yapılması meselesi tartışmalıdır, ama "garantiye alanım" diyenler de çıkacaktır. PET prostattaki bir tümörü göstermeyebilir. Ben en az tedavinin en iyi sonucu verdiğine inanıyorum, kapsamlı bir ameliyat zaten yapılmış. Olmadı bizim konseyde de tartışabiliriz. Saygılarımla Yavuz Dizdar

10 Temmuz 2015 14:27