27 Eylül 2015 17:39

FARKLI BİR TEDAVİ YÖNTEMİ

Hocam 20lik dişler baskı uygulayıp ağrılara sebebiyet veriyor, iltihap veya şişme gibi ciddi sorun yok sadece ağrılar var. 32 yaşındayım, yıllardır çenem ve bütün dişlerim ağrır, 20lik dişler baskı yaptığından bütün dişlerim birbirine geçti, öndeki tek köklü dişer de biraz içe kaydı. Sorum şu olacak; 20lik diş çekiminden korkuyorum, önemli bir operasyon, sadece ağrı var diye çektirmek istemiyorum, acaba alttaki ve üstteki, sağ ve sol, tek köklü en küçük ön dişlerden simetrik olarak dört tane çeksem, dişlerim zamanla kayıp aralanarak beni baskıdan ve ağrıdan kurtarır mı? Biliyorum görüntü kötü olacak, dişler testereye benzeyecek ama eğer o boşlukları diğer dişler kayarak dolduracak ve 20lik dişlerin baskısını bitirecek ve ağrılarımı dindirecekse böyle bir görüntüye razıyım. Bilimsel olarak böyle bir durum vaki olabilir mi yoksa o boşluklar ömürboyu dolmadan öylece kalır mı? İlginiz için teşekkürler...

3 cevap
Cevaplar (3)
Uzm. Dr. Dt. Tansu Erakman
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhabalar. Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Bahsettiğiniz yöntem kesinlikle diş hekimliği ile bağdaşmayan bir tedavi yöntemi. Öncelikle 20 yaş dişlerinin fazla ve işe yaramayan dişler olduğunu size belirteyim. Yani çekilmesinde bir sakınca yoktur. Hatta şu anda 20-25 yaş arasındaki gençlerde koruyucu amaçlı gömülü 20 yaş dişleri rutin olarak çekilmektedir. Ön dişlerinizi çektirdikten sonra dişlerin yerine gelmesi gibi bir durum asla olamaz. Size tavsiyem kesinlikle bu 'farklı bir tedavi yöntemi'ni uygulamamanız olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

12 Ekim 2015 15:47
Soru Sahibi

Teşekkürler hocam

13 Ekim 2015 19:39
Uzm. Dr. Dt. Tansu Erakman
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Rica ederim.

14 Ekim 2015 16:09
Soru Sahibi

Hocam peki ücret ne kadar, yeriniz nerde tam olarak?

14 Ekim 2015 22:29
Uzm. Dr. Dt. Tansu Erakman
Diş Hekimi , Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Merhaba. Maalesef buradan klinik adresi veya fiyat vermem etik bir davranış olmaz.

16 Ekim 2015 09:43