KA
Soru Sahibi
24 Haziran 2021 09:32

Ezonofil karaciğer hakkında

Hocam merhaba sabah size ezonofil yüksekliği karaciğer enzim yüksekliği ile ilgili yazmıştım hikayemi size anlatayım şöyle başladı hocam göbek bölgesi ağrılarım vardı dahiliyeye gittim tetra nidazol verdi 1 hafta sonra Kanli siyah ishal gecrddim bu sırada karaciğer enzimleri yükseldi sonra Flagy nidazol çipro kullandım karaciğer enzimleri düzeldi daha sonra göbek bölgesi ağrıları gecmedii die endoskopi kolonoskopi yaptrdim kolonoskopi nonspesifik aktif kolit çıktı nidazol kullanmaya devam ettim bu sırada aniden karaciğer enzimlerinin yine yükseldiğini farkettik en çok alt ,225 ast 120 gördü dalgalı inişli çıkışlı şeyler oluyordu fakat ezonofil değerleri hep. Normaldi şimdi ise karaciğer enzimleri düşmeye başladı alt 90 ast 50 ye kadar düştü bu sırada aniden ezonofil artmaya başladı daha yeni gastronteloji doktoru ezonofil ile karaciğerin alakası olmadığını toksik ilaç zehirlenmesi olduğunu soyledi ezonofil Mayıs ayında yükselmeye başladı kanlı ishal filan Şubat aylarında gecrdim hangi kanser olma ihtimali vardır kanser olabilir mi bu durum CA.19.9 cea elecy testleri yapıldı hiv testi dahil tüm karaciğer testleri yapildi halsizlik var üzerimde ama gastronteloji halsziligim ezonofil ile alakalı olmadığını söyledi hocam acaba uzun zaman önce Şubat ayında gecrdigimm kanlı ishalin sanırım amipli dizanteri çünkü Flagy iyi gelmişti bunun etkileri hala devam ediyor olabilir mi ama oncedne ezonofil yüksek deildi şimdi karaciğer enzimleri düşmeye başladı alt 90 ast , 50 ye düştü ezonofil arttı hocam bu parazit etkileri mi ya da ölmüş bir parazitin etkilerimi acaba bu kadar uzun sürer mi gastronteloji doktoru karaciger için toksik zehirlenme dedi ama karaciğer enzimleri önceden daha yüksekken ezonofil normaldi karaciğer enzimleri düşmeye başladı ezonofil fırladi bununla alakası var mı yoksa kanserle alakası var mı kafam çok karıştı Hocam yardım edin yaş 24

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Murat Emin Güveli
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Kanser bulgusu yok. Gastroenteroloji uzmanı ile yeniden görüşünüz İyi günler

24 Haziran 2021 11:35