ss
Soru Sahibi
28 Ocak 2018 19:30

ertesi gün hapı

hocam meraba yumutlama günümde sürtünme yoluyla ilişki yaşadım arkadaşm vajinamın tam girişine boşaldı ilk 15-16 saat arasında ella ertesi gün hapı kullandım üzerinden tam 1 hafta geçti hiç bi yan etki görmedim hapı kullandıktan 3 4 gün sonra nohut büyüklüğünde kahverengi pıhtı gördüm 2 3 gün sonra bi damladan az bi lekelenme gördüm yerleşme kanaması olma ihtimali var mı hamilelikolabilir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Hatice Karabay
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Ella yüksek doz hormon içerdiği için düzensiz kanama yapabilir. Gebeliği engelliyor ama nadiren gebelik oluşabiliyor. Gününüz geçerse bhcg (kanda gebelik testi)yaptırın. Geçmiş olsun.

28 Ocak 2018 19:37