YS
Soru Sahibi
12 Şubat 2016 08:08

Erken dusuk

Hocam merhaba,ben Ankilozan spondılıt(iltıhaplı romatızma)hastasıyım.9 haftalık bebeğimin kalp atısları durdu dıye kurtaj olmak zorunda kaldım.ve crp degerım79 du.9.haftamda .aşırı derecede sırtlarımda Ağrı'larım vardı romatızmadan dolayı.ılk 3aylık dönemdeyim dıye hıc ılacda kullanamadım.merak ettıgım romatızmanın dusuk uZerınde etkısı varmı.tekrar gebelık yasarsam (gebelıkde ilaç kullanamadığım ıcın crp yukselıyor)bu iltıhabı düşürecek ve Ağrı'larım ıcın ilk 3 aylık donemde kullanılan ılaclar varmı..okadar çok agrım oldukı hamıle kalmaktan tekrar korkar oldum.bu arada ılk gebelıgımdı yasımda 32.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Romatizmal hastalıklar düşük yapabilir. Korkmadan gebe kalın ve gebe kalmadan folio coraspin başlayıp gebe kalınca da devam edin

13 Şubat 2016 21:59
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Romatizmal hastalıklar düşük yapabilir. Korkmadan gebe kalın ve gebe kalmadan folio coraspin başlayıp gebe kalınca da devam edin

13 Şubat 2016 21:59
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Romatizmal hastalıklar düşük yapabilir. Korkmadan gebe kalın ve gebe kalmadan folio coraspin başlayıp gebe kalınca da devam edin

13 Şubat 2016 22:00
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Romatizmal hastalıklar düşük yapabilir. Korkmadan gebe kalın ve gebe kalmadan folio coraspin başlayıp gebe kalınca da devam edin

13 Şubat 2016 22:00
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Romatizmal hastalıklar düşük yapabilir. Korkmadan gebe kalın ve gebe kalmadan folio coraspin başlayıp gebe kalınca da devam edin

13 Şubat 2016 22:00
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Romatizmal hastalıklar düşük yapabilir. Korkmadan gebe kalın ve gebe kalmadan folio coraspin başlayıp gebe kalınca da devam edin

13 Şubat 2016 22:00
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Romatizmal hastalıklar düşük yapabilir. Korkmadan gebe kalın ve gebe kalmadan folio coraspin başlayıp gebe kalınca da devam edin

13 Şubat 2016 22:00
YS
Soru Sahibi

Sayin hocam,tekrar gebelik dusunuyorum.doktorum enbrel (romatizma)ignemi kullanmami ,hamile kaldigim zaman birakmami soyledi.hamile oldugumuzuda 1 aylikken ogrendigimizi varsayarsak bebege bir zarari olurmu bu sure zarfinda ignenin.yerine endol kullansam daha zararsiz bir ilacmi.enbrel ve endol arasinda kararsizim.gebelige en etkisiz olani kullanmak istiyorum.tesekkurler

7 Mart 2016 21:01
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Endol uygun değil ilk öğrendiğinizde geç değil

12 Mart 2016 21:35