ÇN
Soru Sahibi
22 Ekim 2015 20:28

Erken düşük

Hocam benim sorunum ilk gebeliğim hiç bir sorun yokken 24 haftada aniden suyum geldi ve bebeğimi kaybettim ilki böyle oldu ikinci de öyle olacak değil dediler doktorlar ve ikinci kez dört ay gibi bi süre sonra tekrar hamile kaldım ve ondada 16 haftalıkken Ağrı'lar la birlikte tekrar suyum geldi rahim boyuna falan bakılıyor du düzenli kontrollerimi de oluyordum ama ikinci kez hamileliğimi sonlandırılması gerekti bir hafta oldu ve Nasıl bir yol izlemem gerekiyor tekrar hamile ne Zaman kalmalıyım kalırsam Nasıl bi tedaviye ihtiyacım var yardım edermisiniz

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Öncelikle rahim filmi yapılmalı varsa bebeklerin otopsi sonuçları iyi olur. Ayrıca rahim ağzında kronik iltihap var mı bakılmalı varsa tedavi edilmeli. Her halükarda bir sonraki gebelikte 2 li test yapıldıktan sonra 14 hf iken dikiş atılmalı, şeker araştırılmalı varsa kilo verilmeli ve siagara kesilmeli. ileri tetkik ve araştırma için Adatıp tüp bebek merkezinden randevu alabilirsiniz bizim merkezimizdir.

29 Ekim 2015 10:05
ÇN
Soru Sahibi

Cevabınız için çok teşekkür ederim hocam ilk pataloji sonucum elimde şimdiki kaybımın sonucunu aldığımda merkezinizden sıra alacağım inşallah

29 Ekim 2015 23:10
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Geçmiş olsun

26 Kasım 2015 16:19
ÇN
Soru Sahibi

Hocam merhaba ben daha öncede size soru sormuştum tekrar soru sormak istiyorum ilki 24 haftalik ikincisi 17 haftalik düşüklerim oldu her birindede bebeklerim son ana kadar yaşiyor ve açılmam başlayıp dogum yapıyorum genetik testlerim yapıldı heterozigot 677ct sag dece tespit edildi ve rahim ağzı yetmezliği tanisi koyuldu şimdi 21 haftalik hamileyim 15 haftada dikişim atıldi ama perşembe günü açılmam başladı şuanda yapılacak hiç birşey yok diyorlar damardan ilaçlarla hastahanede yatıyorum bi yol bi çözüm tekrar dan dikiş atılamaz mi Allah Rıza'sı için cevap verin çaresiz bi şekilde bekliyorum

18 Haziran 2016 23:02
Prof. Dr. Eray Çalışkan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Randevu telefonum *** *** **

10 Ağustos 2016 20:37