SY
Soru Sahibi
26 Eylül 2016 16:25

ER + OVER CA MR SONUCU

*** *** ** GENEL CERRAHİ BİYOPSİ: SEROZ ADENOKARSINOM *** *** **: TAH+BSO TOTAL OMENTEKNOMİ APENDEKTOMİ *** *** ** - *** *** ** KARBOLATİN + PAKLİTAKSEL *** *** ** - *** *** ** ALTUZAN + KARBOPLATİN + GEMZAR *** *** **: SECOND LOOK LAPOROTOMİ *** *** ** - *** *** ** CAELYX *** *** **: PARORTİK VE ADEZYONELİZİS AMELİYATI KARBOPLATİN + HAFTALIK TOPECAN 3 KÜR 20/9/2016 AKCİĞER - MEDİASTEN - ÜST - ALT - DİNAMİK DİFUZYON MR: BULGULAR KARACİĞER TÜM SEGMENTLERDE İRİLİ UFAKLI BÜYÜĞÜ KAUNDAT LOB SEVİYESİNDE YAKLAŞIK 34*37 MM BOYUTUNDA, T1 HİPOİTENS, T2 HİPERİTENS, KONTRASTLI KESİTLERDE NET KONTRASTLANMA GOSTERMEYEN BASİT KİSTİK LEZYON MEVCUTTUR. KARACİĞER PARANKİM SİNYALİ NTENSİTESİ TÜM SEKANSLARDA HAFİF AZALMIŞ GÖRÜNÜMDE OLUP, ÖZELLİKLE DEMİR METOBOLİZMASI VE HASTALIKLARI AÇIŞINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ ÖNERİLİR. SAĞ BÖBREK ÜST VE ALT POL KALİSEAL SİSTEM SİSTEM YER YER LOKALİZE ALANLARDA HAFİF BELİRGENLEŞMİŞ GÖRÜNÜMDEDİR. SOL BÖBREKTE TÜM KALİSEAL SİSTEM BELİRGENLEŞMİŞ GÖRÜNÜMDE OLUP, ÜRETER VE PELVİSİ KESİTLER DAHİLİNDE NORMAL GENİŞLİKTEDİR. KESİTLER DAHİLİNDE PARAKAVAL BÖLGEDE SAĞ BÖBREK VASKÜLER YAPI POSTERİOR KESİMİ SEVİYESİNDE İZLENEN YAKLAŞIK 11*12 MM BOYUTUNDA OLUP LENF NODU MEVCUTTUR. TİROİT BEZİ PARANKİM SİNYAL İNTENSİTESİ YER YER HETEROJENDİR(NODÜL ?) MEDİASTANDE ÖZELLİKLE TORAKS GİRİŞİMİ SEVİYESİNDE SAĞ PARAKRAKEAL BÖLGEDE ÇOK SAYIDA BÜYÜĞÜ YAKLAŞIK AKSİYEL KESİTTE 17*21 MM BOYUTUNDA LENF NODLARI MEVCUTTUR. KONTRASTLI KESİTLER VE DİFUZYON AĞIRLIKLI KESİTLER BİRLİKTE DEĞERLENDİRİLDİĞİNDE(METASTATİK ?) KALP BÜYÜK GÖRÜNÜMDEDİR. HOCAM SİZCE HASTANIN SON DURUMU NEDİR? SICAK KEMOTERAPİ HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Hakan Karagöl
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Hastanın son kemoterapisi ne zaman verildi? Ayrıca BRCA 1 ve BRCA 2 mutasyon testeri yapıldı mı?

26 Eylül 2016 18:01
Prof. Dr. Hakan Karagöl
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Hastanın son kemoterapisi ne zaman verildi? Ayrıca BRCA 1 ve BRCA 2 mutasyon testeri yapıldı mı?

26 Eylül 2016 18:02
SY
Soru Sahibi

2 HAFTA ÖNCE KARBOPLATİN + HAFTALIK TOPECAN 3. KURUN 2.CISI ALINDIKTIKTAN SONRA CEKILDI TROMBOSITOPENI OLMUSTU. BRCA 1 BRCA 2 SONUCU NORMAL.DOKTOR EPIKIRIZ RAPORU: ER+ PATAOLOJİ RAPORU:PAX8,WT1,ÖSTROJEN RESOPTORU VE SİTOKERATİN7 İLE POZİTİF BOYANMIŞTIR. CDX2 NEGATİF. SİTOKERATİN7 İLE TEKNİK NEDENLERLERDEN DOLAYI ŞONUÇ ALINAMIŞTIR.. MORFOLOJİK VE İMMÜNHİSTOKİMYASAL BULGULAR YÜKSEK DERCELİ SEROZ ADENOKARSINOM İLE UYUMLU BULUNDU. AMELİYATTAN ÖNCEKİ MRDA PARAORTİK 16X12 MM VE 9X6 MM , SAĞ ANA İLİAK ARTERDE KOMŞULUĞUNDA 25X20 MM .

27 Eylül 2016 11:15
Prof. Dr. Hakan Karagöl
Tıbbi Onkoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Şu andaki önerim, yeni bir kemoterapi protokolu uygun olur. Yeni ilaçların çalışmaları kesinleşmesi için biraz daha zaman lazim ancak bir kaç kuvvetli aday ilaç yakın zamanda kullanım onayı alabilir diye düşünüyorum. Çok geçmiş olsun dileklerimle.

27 Eylül 2016 11:48