18 Mayıs 2021 19:48

EOS degerleri Hk

Merhaba Kadri hocam, Daha önce demir eksikliği ve d vitamini eksikliği yaşadığımdan dolayı ilaç ile tedavi gördüm ve tekrar kan sayımı için test istendi. Sadece referans değerleri dışında yer alan kan bilgilerini paylaşacağım: EOS# : 0.62, EOS%: 7.1 , PCT: 0.32 olarak görünüyor. Diger kan değerleri ve vitamin değerleri normal referans değeri içerisinde. EOS değerlerine baktığımda alerji ile ilgili olabileceği yazılmış ama şunu da belirtmek isterim, kedi köpek tüyü ve alerjik rinitim var ve yakın zamanda bir kedi sahiplendim. Test sonuçlarının değerlendirilmesi için gideceğim ama henüz randevu alamadım ama huzursuz oldum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Ersoy
Dahiliye - İç Hastalıkları , Alerji Hastalıkları

eosinofil alerjiniz varsa yükselebilir alerji testleri yapılması gerekir

4 Haziran 2021 16:34