YE
Soru Sahibi
29 Nisan 2021 11:01

Ensede kırmızı leke

Hocam 10 aylık oğlum var doğumdan veri ensesinde pembe ve bazen kızarıklık gibi avuç içi büyüklüğünde leke var 9 aylık ken tüm saçını kestik Bi ayda komple saçı çıktı uzadı ama sadece o bölgede saç kökü görüyoruz fakat saçları çıkmıyor?? Aynı zaman son Bi kaç gündür bu lekenin hemen altında iki üç leke çıktı onlarsa kuru kuru duruyorlar ne olabilir? yapmalıyız??

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Mahya Sultan Tosun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

merhaba bu tür lekeleri görmeden bir yorum yapmak maalesef yanlıştır ancak doğumdan itibaren olan bu bölgede de görülen doğum lekeleri bebeklerde sıklıkla olur ancak ben yine de çocuk doktorunuza göstermenizin en doğrusu olduğunu düşünüyorum

29 Nisan 2021 11:10