CD
Soru Sahibi
5 Ekim 2020 22:38

Enfeksiyon

Hayırlı günler hocam arkadaşın ayak bileklerinde rahatsızlık var Eritema Nodozum teşhisi konuldu Tedavi nasıl olur

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Suat Arusan
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun... Eritema nodozum, kızarmış ağrılı şişliklere neden olan, cilt altı yağ dokusunda oluşan bir tür deri iltihabıdır. Eritema nodozuma neden olan ve altta yatan başka bir rahatsızlık varsa mutlaka araştırılmalıdır. Kliniğimiz geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları yaptığı ve araştırma veya tanı koyma imkanımız olmadığı için, hastalarımız daha çok tanısı konulduktan sonra bize danışmaktadır ve tanısına göre tedavi kapsamımıza girip girmediğini daha net söyleyebilmekteyiz. Gerekli araştırma ve tanısı konulmuş hastalar, kliniğimize başvurduğunda daha önce yapılmış tetkik sonuçları incelenerek öncelikle Vegamed Elektrofizyolojik Tarama Sistemi sonuçları ışığında ve bir plan dâhilinde tedavi programı belirlenir. Sülük tedavisi, ozon tedavisi, lenf drenaj, akupunktur gibi tedavileri eritema nodozum tedavisinde tek başına veya kombine tedavi şeklinde önerebiliyoruz. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp tedavileri vücuda destek tedavileridir. Rahatsızlığın sebebi ne olursa olsun, bir dokunun kan dolaşımı ve oksijenasyonu arttırılırsa dokulardaki tamiratta hızlanmaktadır. Sülük, hacamat, ozon, akupunktur gibi tamamlayıcı tıp tedavileri dokunun kan dolaşımını, oksijenasyonunu ve enerji dengesini düzenleyerek tamir mekanizmasına destek olmaya çalışır. Daha önce tedavi uygulayıp yanıt aldığımız hastalarımız mevcuttur. Ancak tedaviye yanıt, hastalığın ne kadar süredir olduğu, altta yatan patolojik sebepler ve hastaya ait faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle tedaviye yanıt alamadığımız hastalar da olabilmektedir Acil şifalar dilerim…

4 Aralık 2020 12:40