TU
Soru Sahibi
22 Ekim 2017 20:08

Endoskopi ve patoloji sonucum

Merhaba hocam dün endoskopiye girdim miğde agrisindan dolayi ama net bir bilgi alamadim içim huzursuz bu yazilanlari bana aciklayabilirmisiniz. Mide: tüm midede mukozal hiperemik ve ödemli alanlar görüldü.bx alındı Duodenum: bulbusta en buyugu 1 cm capinda granule odemli hiperemik mukozal lezyonlar görüldu post bulber duodenum normal. Papila normal anotomik yapidaydi Tani: bulbusta ülserler Pangastritis. PATOLOJI 4×2×2 mm capinda kirli beyaz renkli 1 adet biyopsi metaryalidir .T1KT Tanı: inflamasyon bulgulari korpus, endoskopik biyopsi SYDNEYKLASIFIKASYONU -inflamasyon +/+++ -Aktivasyon +/+++ -h pylori -/+++ (t.blue boyasina gore) İntestinal metaplazi -/+++ (pas-ab boyasina gore) hastalıgım nedir lutfen bilgilendirirmisiniz ??

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Cemal Özben Ensari
Genel Cerrahi , Gastroenteroloji Cerrahisi

Bu yazdıklarınıza göre korkulacak bir şey yok mide iltihabı yani gastrit geçiriyorsunuz doktorunuza basvurun

23 Ekim 2017 09:14