GA
Soru Sahibi
28 Mart 2022 20:30

endoskopi sonucu

Hocam merhabalar rica etsem endoskopi sonucuma değerlendirme yapar mısınız? Özofagus: z çizgisi 40. Cm de geçildi, düzenli ve hiatus diafragmatikus ile aynı düzeyde. Gastrik pililer Z çizgisine kadar uzanıyor özofagus mukozası normal. Mide: kardia, fundus ve korpus normal. Mide içinde az miktarda berrak sekresyon görüldü. Antrum mukozası hiperemik görünümdeydi. Antrumdan biopsi alındı. Retrofleksyonda hiatal kıskaçın endoskopu kavraması yeterli idi. Pilor forme santralize.Bu şekilde ne anlam ifade ediyor olabilir teşekkürler.

3 cevap
Cevaplar (3)
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

NORMAL ENDOSKOPİ

29 Mart 2022 08:54
GA
Soru Sahibi

Hocam tekrardan merhabalar patoloji sonucumu da göndereyim; Gönderilen materyal 0,5x0,1x0,1 cm boyutlarında 1 adet gri beyaz doku parçasıdır tamamı kasette takibe alındı. TANI: MİNİMAL KRONİK İLTİHABİ PROÇES ÖDEM KONJESYON HELİKOBAKTER PİLORİ: YOK İNTESTİNAL METAPLAZİ: YOK GLANDÜLER ATROFİ: YOK DİSPLAZİ: YOK MİDE ANTRUM MUKOZA SUBMUKOZA BİYOPSİ MATERYALİ Sizce durum ne ilaç tedavisi gerekli mi teşekkür ederim.

8 Nisan 2022 17:54
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

sonuç iyi

11 Nisan 2022 15:48
GA
Soru Sahibi

Hocam iyi akşamlar, müsaitseniz bir şey soracaktım. Benim babama mide kanseri teşhisi konuldu ve midesinin tamamı alındı. Ameliyattan sonra 20 gün geçti ama yemek borusunda aşırı yanma oluyor ve işlem olan yerden asit geldiğini asiti kusmadan rahat edemediğini söylüyor bu şikayetler sizce normal midir teşekkürler.

25 Eylül 2022 20:10
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

CERRAHINIZA BAŞVURUN

3 Ekim 2022 16:07