ki
Soru Sahibi
25 Ağustos 2022 11:12

Endoskopi Sonuç

Hocam Merhaba, 2 gün önce şikayetlerim nedeniyle endoskopi oldum sonuçlarımı yorumlayabilirseniz çok sevinirim. 28 yaşında kadın hastayım. '' Özofagus distalinde kısa segment Barrett izlendi. Mide de safra sekresyonu belirlendi. Mide tüm bölümleri ile incelendi. Fundus, korpus ve antrum mukozası hiperemik ve ödemli bulundu. Pilor santralize ve fonksiyone bulundu. Bulbus ve II. kıtada özellik saptanmadı. Retroversiyonda kardia hafif gevşek olarak izlendi. CLO: Pozitif(+). TANI: Özofagusta kısa segment barrett, kardiya gevşekliği, eritemli pangastrit, alkalen reflü '' Doktorumun verdiği ilaçlar; Nexıum 20 mg, ursactıve 250 mg, tranko buskas 10+10. 1 ay sonra kontrole çağırdı doktorum. Ailemizde herhangi bir mide kanaması ve mide kanseri geçmişi olan kimse yok. Korkuyorum, korkulacak bir şey var mı lütfen ? Şimdiden çok teşekkür ederim...

2 cevap
Cevaplar (2)
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Özofagusta kısa segment barrett, kardiya gevşekliği, eritemli pangastrit, alkalen reflü ' korkacak durum gibi tedaviye devam geçmiş olsun nexium 20 az yetmez. .

25 Ağustos 2022 16:01
ki
Soru Sahibi

Çok teşekkür ederim hocam, izniniz olursa bir şey daha sormak istiyorum. Bulgular herhangi bir dönüşüme sebep olur mu? Kanser gibi. Neixum günde 2 kere sabah akşam kullanıyorum

25 Ağustos 2022 17:11
Doç. Dr. Mustafa Kaplan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

GEÇMİŞ OLSUN . AYRINTILI BİLGİ İÇİN DOKTORUNUZA BAŞVURUN

1 Eylül 2022 14:59