ÇD
Soru Sahibi
15 Şubat 2019 01:26

Endometriozis Şüphesi

Hayırlı günler doktor bey. 29 yaşındayım bir kaç aydır adet zamanı ilk ve ikinci günü büyük tuvaletimde ağrı oluyo kasıklarıma sanki bıçak saplanıyor ama sancının makattan geldiğini hissediyorum ve yine adetliyken makata vuran ağrı, ve gaz geldiği zaman aşırı sancı oluyo tuvaletten çıktıktan sonra oturamıyorum. Bu arada iç hemoroid lerim var ama beni rahatsız etmiyorlar. Bu ağrılar sadece adetin ilk iki günü oluyo adetlerim 5 gün normal sonra10 güne kadar leke şeklinde oluyor. Adet bitince hiç bir şeyim kalmıyor hiç bir şikayetim yok. İki kere doktora gittim şikayetimi anlattım üstelik annemde 35 yaşında çikolata kistinden yumurtalıkları alındı bunu da doktorlara söyledim ikiside üstten muayne edip bişeyin yok dedi. Bu durumda aklınıza ilk gelen derin endometriozis mi olur doktor bey. Bu arada ikinci çocuğu da düşünüyorum. Doktor bey bana bir yol gösterin hangi bölüme gitmeliyim kadın doğummu bakar genel cerrahmı küçük kızım var ve bırakacak kimsem yok onu da yanıma alıcam ordan oraya çocuğu gezdirmek istemiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. İsmail Fahri Öçer
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Dilara Hanım, Deneyimli ve bilgili bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı salık veririm. En iyi dileklerimle, Dr. Fahri ÖÇER

1 Mayıs 2019 13:11