kt
Soru Sahibi
25 Şubat 2016 11:01

Endeskopi1

Merhaba Hocam Sizin vereceginiz bilgiye guveniyorum. Bebegim 1 yasinda dogdugundan beri emememe beslenememe sikintisi var. Dogdugundan beri butun reflu ilaclarini kullandim fayda etmedi. Su andaki sikayetlerimiz yatamama uyuyamama 10 dkda 1 ciglikla aglayarak uyanma 1 saat uyusa bile cirpinma kivranma kafasini ordan oraya atma. Reflu ama alerjik reflu dediler ben kizima besinde veremiyorym sadece patates havuc ve pirasa yiyor birde anne sutu ancak bende 6 aydir sadece patates ekmekle besleniyorum cok zordayiz. En sonunda endeskopi yaptirdik ve sonuclar soyle Ozafagus distal 1/3luk mukoza yogun hiperemik ve yer yer noduler gorunumde Korpus makroskopik olarak patoloji saptanmadi. Retrofleksiyonda kardiyanin aleti kavramasi yetersiz Antrum yogun hiperemik yer yer noduler gorunumde Duodenum bulbus hiperemik ve noduler Biyopsi sonuclarimiz henuz cikmadi Butun bu sonuclar ne demek oluyor ne yapmam gerekiyor gercekten alerjikmi beslemeyeyim mi yoksa besleyeyim mi artik herseyi birde bu mide aleti tam kavramadi ne demektir bu gececek birsey midir en onemlisi bu sonuclar gore kizimi beslemelimiyim artik cok korkuyorum Tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Bütün bu sorduklarınızı size endoskopi yapan muhtemelen gastroenteroloji uzmanı olan arkadaşımıza sorarsanız daha doğru yanıt alırsınız çünkü çocuğunuzu gören ve muayene eden o...

29 Şubat 2016 07:07