GE
Soru Sahibi
8 Aralık 2016 10:17

Endeskopi raporu

Hocam Merhaba 2 gün önceki endoskopi raporumu yorumlar misiniz rica etsem?önemli bir durum mudur? Ne yapmam gerek?LÖR BULG.MEVCUT.Özofagus Lümen ve peristatizmadi norm.ÖZOFAGUS alt uç mukoza kısa segment barret izlendi .z-line 35 cm de diafragmatık kıskac 36 cm de ölçüldü .kardia inkomplet (Hızı grade II)fundus korpus antrum ve angulus mukoza hipeRemik, benekli izlendi .pilorforme ve santralize. Bulbus mukoza hiperdmik. Post bulber bölge ve Duodenum İİ. Kıta mukoza odemli olarak değerlendirildi. Hp varmış birde hocam.TANI:1-BARRET 2-AOS GEVSEKLIGI3-PANGASTRIT4-DUODENİTİS ..ŞU ANDA PROTON POMPASI İNH. 2 ADET ANTIBIYOTIK VE BİR İLAÇ DAHA KULLANIYORUM. TEŞEKKÜR EDERIM

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Önemli bir durum tanımlamıyorsunuz. Ancak yine de bu tetkiki sizden isteyen hekimin sonucu yorumlaması daha doğru olacaktır. Sevgiler... Prof. Dr. Sezai Leventoğlu www.sezaileventoglu.com sezaileventoglu@hotmail.com twitter.com/Dr. Sezai Leventoglu https://www.facebook.com/dr.sezai.leventoglu/ (*** *** ** (Asistan Dilek hanım mobil tel) (*** *** ** (kişisel cep)

12 Aralık 2016 15:39
GE
Soru Sahibi

Hocam iyi günler rica etsem endeskopi raporumu yorumlar misisiniz?ne yapmaliyim? Intestenal metaplazi ++/+++ Atrofi +/+++ Hp , iflamasyon,aktivasyon (-) Antral gastrit

9 Kasım 2018 11:16
Prof. Dr. Sezai Leventoğlu
Genel Cerrahi , Proktoloji

Bu tetkiki sizden isteyen hekimin sonucu yorumlaması daha doğru olacaktır. Sevgiler... Prof. Dr. Sezai Leventoğlu

26 Kasım 2018 09:49