az
Soru Sahibi
24 Temmuz 2018 15:09

emzirmediğim halde mastit ve sağılmıyor taş gibi çok ağrıyor

merhaba hocam.31 yaşındayım.3 yıl önce doğum yaptım ve 2 yıl emzirdim.emzirmeyi bırakalı bir yılı geçti.sol memede ağrı ve küçük bir sertlikle başlayan olay şuan taşlanmış ve çok ağrıyan bi memeye dönüştü. Ultrason sonucumda sol meme saat 12-9 hizasında üst iç kadranda cilt cilt altı dokuda kalınlık ve ekojenite artışı, yağ globülleri arasında yer yer lineer sıvılı alanlar, meme parankiminde ödamatöz değişiklikler izlenmiştir.(mastit ?).Belirgin sıvı lokülasyonu satanmadı.retraareolar duktuslarda 6 mm'ye varan yoğun içerikli genişlemeler izlenmiştir.ayrıca 5 mm'n.n altında basit-septalı kistler izlendi.Solid kitle lezyonu, yapısal bozulma saptanmammıştır. Sol aksiller bölgede büyüğü 24x11 mm boyutunda korteksi kalın hilusu ince bir adet LAP dikkati çekmiştir.sonuç:BIRADS-3 Bu sonuca göre bana mastit tanısı konuldu sütümü sağmam gerektiği söylendi, antibiyotik verildi ve 3 ay sonra us istendi.Ama hiç bir şekilde süt sağılmıyor altı gün oldu git gide ağrılarım ve sertlik artıyo.şuan memede taş var sanki. lütfen yardım edin

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Meral Şen
Genel Cerrahi , Meme Cerrahisi

Geçmiş olsun, sizi muayene etmeden birşeyler söylemek zor gözüküyor. Randevu alırsanız konuşabiliriz.

30 Ocak 2019 10:03