AE
Soru Sahibi
12 Haziran 2021 19:37

Emzirmede bilaxten

Sayın hocam merhaba ben alerji hastayısım ve gebeliğimin 20. Haftasından beridir bilaxten kullanmak zorunda kaldım , ayrıca bir ay sonra doğumum var bilaxten alıyorum emzirmede güvenli midir, sütümü sağmalı mıyım içtikten sonra bilaxten dışındaki hiç bir ilaç alerjime iyi gelmiyor hocam sormak istedim cevabınız ıcın çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, Sorunuzu daha önce yanıtlamıştım. İlaç süte yarı yarıya geçer. Bu yüzden ilacı aldıktan 2 saat sonra sütü sağabilirsiniz.veya ilacı almadan önce emzirin.

21 Haziran 2021 12:19