SE
Soru Sahibi
14 Ağustos 2021 12:48

Emzirme sorusu

Mehmet bey iyi günler bebeğim yeni doğdu ve ben düzenli gece bilaxten alıyorum sağlık ocağı doktoru zeka geriliği yapar dedi böyle birşey mümkün müdür?Gerçekten çok korkuyorum, Ne gibi etki yapar bebeğimde 12 de içiyorum kaç saat emzirmemeliyim yoksa sütten mi kesmeliyim alerjim ciddi boyutta kullanmasam olmuyor hocam..

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba ilaçla ilgili fazla bilgi yok. Sıçanlarda bilastin kandaki miktarının yarısı oranında sütte bulunur. Bir sorun yaratacağını düşünmüyorum ama ilacı aldıktan 2-3 saat sonraki sütü sağıp atabilirsiniz. Zaten çok uzun kullanılacak bir ilaç değildir. Ek mama alıyorsa bebeğiniz o dönemdeki beslemeyi mama ile yapın-

14 Ağustos 2021 21:05