ke
Soru Sahibi
29 Aralık 2015 01:53

Emzirme anestol pomat ile ilgili

Merhaba, ben 05 aralıkta doğum yaptım bebeğim 24 günlük oldu.sağ göğsüm de yara oluştu. İki gündür sağ göğsümü sagiyorum sol göğsümü emziriyorum.kadın doğum uzmanı Prof. doğum doktorumu aradım anestol pomat ve lanolin kullan ikisini aynı anda sur dedi.anestol pomat içeriğinde anne sütüne geçer diyor .emzirirken kullanılması ile ilgili sıkıntı olur mu bir de sizden bilgi almak istedim.sağ göğsümde emzirdikten sonra ağrı oluyordu ve göğüs ucu kabarcikli gibi yardımcı olursanız çok sevinirim. Syg

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Aydın Köşüş
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite

Merhaba Evin hanım İlaçlarısürebilirsiniz. Emzirme öncesi meme ucunu temizlemede fayda var. Göğüs ucu bazı bayanlarda kabarcıklı olabilir. Süt kesecikleri sütle dolduğu için emzirmesırasında yada sonrasında ağrı olabilir. Ancak çok ciddi ağrınız oluyorsa bazen iltihap olabilir. Muayene olmanızda fayda var. Geçmiş olsun.

29 Aralık 2015 09:42