AA
Soru Sahibi
22 Mayıs 2012 01:49

Emzirirken mr çektirmek??

Mrh doktor bey.10 aylık bebeğim var ve halen emzirmekteyim.bugun mr çektirmek durumunda kaldım ve damardan ilaç verdiler.bebegimi 1 gün emzirmememi ve sütümü sağmamı söylediler.bana yapılan çekimden ve verilen ilaçtan bebeğim ne kadar zarar görür.ne kadar süre emzirmemeliyim??? Bebeğim sütten kesilirim?? Sütü sagmalimiyim??bu durumu zararsız atlattığımdan nasıl emin olabilirim??ne yapmaliyim? Saygilar..

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Erdem Uzunoğlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çekimden bebek zarar görnez, ilaç nedeniyle 1 gün emzirmeyince de bebekler (hele hele 10 aylık ve bu ayda memeye düşkün olan bir sıpa :)) ) memeyi bırakmaz, sakin olun bakayım...

24 Mayıs 2012 09:56