bp
Soru Sahibi
16 Şubat 2015 21:40

emzirirken dişteki iltihap bebeğe geçermi?

merhabalar dişimde apse oluştu ve doktorumun önerdiği snyibiotiği kullanmaktayım.fakat içim hiç rhat değil 3sylık bebeğim var sütümden ona iltihap bulaşırmı? emzirmeye devam ediyimmi? şimdiden ilgilendiğiniz için tşkler^_^

1 cevap
Cevaplar (1)

Diş apseleri sadece antibiyotik ile iyileşmez. Kanal tedavisi ya da dişte tedaviden başarı beklenmiyor is çekim gerekir.Antibiyotikler süte ve dolayısıyla çocuğa geçer.Sütten enfeksiyon geçmez.

18 Şubat 2015 15:46