KG
Soru Sahibi
12 Ekim 2020 13:03

Emziren anne-Migren

Merhaba Sayın Hocam. 15 gün önce epiduralsız normal doğum yaptım. Gebelik öncesi şiddetli migren atakları yaşıyordum ve de doğum sonrası tekrar çok şiddetli migren ağrılarım başladı. Şu an emzirdiğim için ilaç kullanamıyorum ve de ağrımdan dolayı yeterince cocugumla ilgilenemiyorum. Bu durum beni çok üzüyor ve bunalıma sürüklüyor. Emziren anneler için sinir blokajı v.b. bir yöntem uyguluyor musunuz? Şuan bebegimle ilgilenebilmek adına çabuk ve etkili bir tedavi yöntemi arıyorum. Emzirme dönemi bitiminde uzun süreli tedaviye başlamak istiyorum. Sinir blokajı v. b bir tedavi uyguluyor iseniz randevu alıp gelsem nasıl bir yol izleyebiliriz? Şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Avni Babacan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

gizem hanım sizi derhal göreyim gereğini yaparım selam sevgiler avni hoca.

16 Ekim 2020 12:29
KG
Soru Sahibi

Cevabınız için çok teşekkür ederim Sayın Hocam. Rica etsem çocuk doktorum ile paylaşabilmem için sinir blokajında kullandığınız etken maddeyi söyleyebilir misiniz? Ne kadar süre emziremeyeceğimi öğrenmem açısından bu bilgi çok önemli. Yeteri kadar sütümü sağdıktan sonra randevu alıp işlemi yaptırmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

16 Ekim 2020 14:19
Prof. Dr. Avni Babacan
Anestezi ve Reanimasyon , Algoloji (Anestezi ve Reanimasyon)

lokal anestezik olarak lidokain kullanacağım ve gerekirse radyofrekans yapacağım bence lidokainin bebeğinize ciddi bir etkisi olmaz dozu çok düşük 10-20 mg gibi çünkü.rf zaten ilaç değil bir uygulama ,doktorunuzla konuşun yada benim konuşmamı sağlayın,nasıl arzu ederseniz selamlar avni hoca

19 Ekim 2020 11:39