11 Ocak 2018 08:21

embriyo transfer.....

hocam mrb. embriyo transferinin 12.günü betahcg 67.40, 14.günü 182 ve 18.günü 1245... ayın 16 sında kontrolüm var.. 21 aralık transfer günü ise kaç haftalıktır ortalama hocam? ve kalp atışlarını ayın 15 inde duymamız mümkün olurmu, kontrolüm var. Son olarak mide bulantıları ortalama kaçıncı haftada başlar?

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Birdal Tosyalı Çetinol
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Merhaba,öncelikle gözünüz aydın.Gebelik haftası tahlile göre değil ultrasonla bakılınca netleşir.Bebeğin kalp atımları da 6.haftadan itibaren görülmeye başlanır.Dolayısı ile 15 ocak kontrolünde sadece kese görülecektir.Sağlıklı bir gebelik dilerim..

11 Ocak 2018 16:44
Soru Sahibi

Cevap icin tskler hocam.ancak cok merak ettigm bir konu daha var ve endiseliyim.hamilelik.belirtisi yasamiyorum bulanti ve kusma yok.bu beni tedirgin etti bir problemmi var die.aslinda cok rahatim bulanti yok die ama bu durum normal mi.kendimi hamile gibi hissetmiyorum.gebelik belirtileri kacinci haftada baslar

14 Ocak 2018 14:07
Op. Dr. Birdal Tosyalı Çetinol
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tekrar merhaba,gebelik bulantıları genellikle 6.haftadan sonra yoğunlaşabilir.Kaldı ki her kadın hamilelikte bu bulguları yaşamayadabilir.

15 Ocak 2018 17:17