AS
Soru Sahibi
2 Mart 2018 22:56

Ellerde kasılma

Merhaba hocam. Ellerimde hafif derecede kasılma ve uyuşma şikayetiyle bir doktora başvurdum boynumda fıtıklar ve boyun düzleşmesi olduğunu söyledi ve kas gevseticiyle beraber egzersiz verdi. Lakin şu sıralar ellerimdeki kasılmalar sıklaştı herhangi bir harekette şiddetli ağrı ve kasılma yaşıyorum. Boynum da ani hareketlerde hemen tutuluyor. Sizce ne yapmam lazım sıkıntım nedir?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Salih Ürper
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Boyun düzlenmesi ve boyun fıtığı olan hastaların ağrılarını tetikleyebilecek veya tedaviye engel olabilecek bir çok durum olabilir. En önemli nokta muayenedeki bulgulardır. Güvendiğiniz, işinde uzman bir meslektaşıma detaylı bir şekilde muayene olup önerilerini almanızı tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun.

8 Mart 2018 22:07