tn
Soru Sahibi
14 Nisan 2016 13:44

el bileği tromboz

merhaba Okan Bey... sorunum 5 yıl önce sol kolumda ağrı ile başladı daha sonra ön kol bileğimin yan kısmında damar şişip ağrı yapmaya başladı ... damar cerrahisine muayene oldum ultrason da dr um 3 ayrı sorun olduğunu iltihap ve toromboz geçirdiğimi söyledi ilaç tedavisi ile geçti... fakat 2 yıl oldu tekrarladı ağrılar kışın başlayan sıkıntılarım yazında devam etti ve ağrı karşı bilek damarımda da başladı (diğeri kadar yoğun değil) tekrar gittiğimde doktorum aynı yerde tromboz gelişmeyeceğini romatizmal olabileceğini söyledi fakat yapılan her testim negatif sero negatif romatizma olabilir dendi ama yıllardır bir teşhis konulamadı. damarımda ağrılarım arttı .bu şikayetlerim dönem dönem artış gösteriyor ve beraberinde bacaklarımın üst kısımlarında da morarmalar arttı dışarıdan varis benzeri hiç bir oluşum gözükmüyor ama morlukların biri geçiyor diğeri çıkıyor.. bunların ilişkisi olabilir mi ? en çok rahatsız olduğum bilek damarımdaki ağrı şiddetlendiğinde ön kol damarlarım balon gibi şişiyor ... ellerimde bazen aşırı yanma bazende soğuk terlemeler oluyor dr un dediği gibi aynı bölgede tromboz tekrar etmez mi ? ne yapmam gerekiyor ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Okan Dost
Kalp Damar Cerrahisi

Tekrar edebilir ama sebebi onemli ... oto immun hastaliklar ve buna bagli vaskülitlerde olabilir.. vaskulit arisindandan bir romatologa gorunmenizde fayda var.gecmis olsun

14 Nisan 2016 22:37