AA
Soru Sahibi
12 Aralık 2013 21:28

El bileği kırığı ?

iyi günler Öncelikle konuyu yanlış seçtiysem özür dilerim ben 2010 yılının ağustos ayında 1 metre yükseklikten düşerek el bileğimi kırdım fakat kırık değildir diyerek doktora gitmedim. geçenlerde doktora gittiğimde el bileğimin kırıldığını ve yanlış kaynadığını ve bişey yapamayacaklarını söylediler el bileğimi normal olarak kullanabiliyorum fakat şekil bozukluğu var (kaşık sapına benziyor) ve fazla zorlayınca biraz ağrı oluyor. Size sorum Vücut geliştirmeye gitmek istiyorum Ağrılık kaldırmak Şınav vs çekmek El bileğime zarar verir mi? Yamulmasına şekil kaybetmesine neden olur mu? yoksa kaynadığı için bi sorun olmaz mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler. Hocam lütfen doktora görünmemi söylemeyin Yurtdışındayım çok zor oluyor. İsterseniz film resmini yollayabilirim lütfen net bir cevap verin bu spor bileğim için zararlı mı?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ayşe Zeliha Kaya
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

geçmiş olsun Yanlış kaynama oranın mukavemetini azaltabilir. şekil bozukluğu hiçbir şekilde geçmez. Ağırlıklı egzersizler ağrı yapabilir. sağlıklı günler dilerim

16 Aralık 2013 14:08