as
Soru Sahibi
16 Ekim 2015 22:12

Ekstrasistol hakkında yardım lütfen

Hocam iyi günler dilerim. benim sorum ekstrasistol. neredeyse 5yıldır çekiyorum hocam doktorlara gittim holter kan tahlili efor testleri normal çıktı. ama bu sıkıntı hiç bitmiyor panik atak da var bende iki çocuğum var ailemin ben den başka kimsesi yok onlar için çok endişeleniyorum.. bu ekstrasistol bazen hiç bişey yokken küt diye vurup yerimden sıçratıyor saatlerce etkisi devam ediyor küçük küçük olsa vuruyor vurduğu anı anlatmak mümkün değil. ama ağrı sancı olmuyor bazen sol kolumu kaldırınca sol tarafa uzanınca bazen de gaz olunca sıkıştırıyor. vazoksen diye bi ilaç vermişti doktor yarım kulan demişti ama ben çeyrek kulanıyorum. bu rahatsızlığın ilacı yokmu acaba ? vazoksen kulanmaya devam mı edeyim ? çay kahve kola gibi şeyleri bir yıldır ağzıma koymuyorum.. yaşam kalitemi çok düşürüyor huzursuz oluyorum sürekli. pisikiyatriye gittim verdiği ilaçlar çarpıntımı çok daha fazla artırıyor bu yüzden kulanmıyorum kullanınca normal yaşantımı sürdüremiyorum. bu konuda sözlü destek ve tavsiyelerinize çok fazla ihtiyacım var. Saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba salih bey Ekstrasistollerin hepsi tehlikeli değildir. Bazılarına ilaç bile vermeyiz. Kimlere ilaç verileceğine ise alttaki hastalığa ve ekstralarin durumuna göre takip eden doktor karar vermelidir. Selam ve saygılarımla. Prof Dr Emrullah Başar

21 Ekim 2015 19:45