BD
Soru Sahibi
5 Şubat 2024 22:25

Ekstrasistol

Merhaba hocam yaşım 29 ve sigara alkol kullanmıyorum. Ben 2019 Aralık'ta covid geçirdim ve sonrasında kalpte tekleme şikayetlerim başladı. Bu süreçte 5 adet EKG bir tane Holter ve 2 defa EKO yaptırdım. Sonuçlar her seferinde normal denildi. Holter sonucumda 8 Adet İzole svea izlendi yazıyordu onun dışında rapor normaldi. Fakat beni korkutan bir şey var ki o da geçen haftaki EKG sonucumun üstünde Atrial Fibrilasyon yazması. Anormal EKG diyordu. Doktor EKG de sorun yok EKO bakalım dedi ve tekrar EKO baktırdım. Yine normal dedi. Doktoruma neden anormal neden şöyle yazıyor dediğimde merak etmeyin gerçekten bir sorununuz yok dendi. Kalıcı değil dendi. Hocam anne tarafında kalp damar sorunları mevcut. Hala o ekg neden öyle yazıyor diye takıldım kaldım. Doktor bir şey yok kalbin sağlam dediği halde o üstte neden anormal yazıyor neden atrial fibrilasyon yazıyor anlamıyorum. İnternette AF ile ilgili pıhtı vs gibi şeyler dolaşıyor. Böyle bir sorun anlık olabilir mi gerçekten? Lütfen bana cevap verirseniz çok sevinirim. Bir de svea nedir hocam holterde yazan. Acaba tekrar o svea denilen şeyden oldu ve EKG otomatik yazdırırken atrial fibrilasyon mu yazdırdı. Artık doktor gezmekten çok yoruldum. Daha da tetikleniyor bu şekilde sanki. Lütfen yardımcı olun bana. Teşekkür ederim şimdiden.

1 cevap
Cevaplar (1)

Doğru yorum o EKGyi bizzat gören Drun yorumudur. Cihazdaki yazılım EKG çekildiği sıradaki bazı parazitleri algılayıp hatalı yorum yazmış olabilir. Tıbbi konuları araştırmayınz ve okumayınız, zararlıdır. Otomatik analize değil okuyan Drun yorumuna itibar ediniz. Selamlar..

18 Şubat 2024 16:36