tt
Soru Sahibi
5 Eylül 2014 15:21

Eko sonucu

Merhaba Yaklaşık 9-10 yıl önce Ritim bozukluğu teşhisi konulmuştu. Ancak bu hızlı atımların çok az olduğu tehlikeli olmadığı söylendi. O dönem özel bir hastane de Beloc 50 mg verildi bunu kullanın dediler çok uzun bir süre kullandım ama daha sonra 2'şer yıl arayla gittiğim devlet hastaneleri bu büyütülecek bir durdum değil kullanmasan da olur dediler. Bende önemsemedim ilacı da bıraktım. Şimdi uzun bir adadan sonra tekrar hastaneye gittim. (3 yıl sonra) yeniden Ritim holter çekildi. Durumu izah ettim Bu seferde ilacı kullanmaya devam etmemin daha iyi olacağını söylendi. Sonuç kısmında atım sayılarına bakıyorum ilk çektiklerimden fazla ayrıca önceki eko da hiç bir sorun yok iken bu son çektiğim eko da şu bilgi var SONUÇ: 1- HAFİF DERECEDE MİTRAL VE TRİKÜSPİT YETERSİZLİĞİ 2- SOL VENTRİKÜL DİYASTOLİK DİSFONKSİYONU (GRADE 1) Hem hızlı atımların sayısı artmış hemde böyle bir bulguya rastlandı. Özele gidiyoruz paramız gidiyor, sigortalıyız devlete gidelim diyoruz hep stajyerler bakıyor. Bir soru soruyorum yan tarafta gidip hocasına danışıp dönüyor. Bende durumum ne kadar ciddiye alınmalı çözemedim. ilginize şimdiden teşekkür ederim saygılarımla

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Eko sonucu ciddi bir bozukluğu göstermemektedir. Ritm bozukluğunuz konusunda eldeki verilerle yorum yapmak mümkün değil. Bir konudaki fikrinizi de değiştirmenizde yarar var. Asistan hekim olmak için görülmesi gereken eğitim süresi 18 yıldır, ayrıca *** *** ** kişi içinde ilk 1500 içine girerek tıp fakültesine, 40 bin pratisyen içinden de ilk 200 e girerek kardiyoloji asistanı olunur. İyi günler

10 Eylül 2014 09:57