ka
Soru Sahibi
9 Mart 2015 22:53

eklem agrilarim hakkinda

merhaba, 1983 dogumluyum. 6 ay once dogim yaptim ve hamililegimin son ayinda ayak bilegimde agri basladi. hamilelikte meydana gelen şiş sebebiyle oldugunu dusundum ve onemsemedim son 5 aydir ise agrilarim yayildi el bileklerimde ve parmaklarimda diz kapaklarimda ve dirseklerimde devam ediyor bir pet sise suyu bile acamiyorum. bu arada bebegimi emziriyorum. calcimax d3 kullaniyorum. yardiminizi rica ediyorum onerebileciginiz tedavi vs

1 cevap
Cevaplar (1)

Sevgili ziyaretci, gebelik doneminde karsilasilan birkac hastalik ile karsi karsiya kalmissin sanirim. Ellerde agri ve karincalanmaya neden olan karpal tunel sendromu, gebelikte meydana gelen ödem sonucunda ortaya cikar. dogumdan sonra sikayetlerde azalmayla birlikte iyilesme gorulur. Ayaklarindaki ve dizlerindeki agrinin artan kiloya bagli olabilecegini bilmeni isterim. Gebelik oncesinde de fazla kilolarin varsa, gebelik ile kilondaki ani artis ayak ve diz eklemlerinde beklenmedik sekilde agriya sebep olmus olabilir. Dirsegindeki problem ise yine gebelikte sikca karsilasilan tenisci dirsegi olarak adlandirilan durum olabilir. Tabii ki bunlar sadece birer tahmin, dogru tani ve tedavi icin mutlaka en kisa surede bir fizik tedavi uzmanina gorunmelisin. gecmis olsun..

10 Mart 2015 08:06