AA
Soru Sahibi
22 Kasım 2013 01:28

egzema artık psikolojimi etkilemeye başladı...

Merhaba hocam, 28 yaşındayım mesleğim bilgisayar programcılığı. yaklaşık 1 yıldır egzama tedavisi görüyorum. İlk olarak burnumda mercimek kadar çıktı, bir süre dermatop kullandıkdan sonra, elidelle kesin çözümü bulduk sandım. Elidel görünüm olarak deriyi sıfırladı fakat yaklaşık 6 ay sonra yeniden çıktı. Fakat 1 ay önce egzama tabir-i caizse vücüdumda patlama yaptı. Not: Bu dönemde işlerim açısından çok stresli bir dönemdeydim, sanırım bunun etkisi büyük oldu. Şuan bütün vücuduma yayılmış durumda, *** *** ** adet mercimek ve nohut tanesi büyüklüğünde egzemalar var. Önceden belli bölgelerdeydi ama şuan vucudumda olmayan yer yok gibi... Bir ara penisimde bile çıkmıştı kendim psovate saç losyonu damlatarak deneyim dedim, şansıma geçti ordakiler. Tabii saçımın içide komple yara... yada şöyle söyleyim 5-6 günde 2-3 adet psovate saç losyonu kullandıkdan sonra 15 gün çok rahat oluyorum, hiç bişey kalmıyo fakat sonrasında 1 hafta içinde aynı hale geliyo... Devamlı gittiğim bir doktorum var, en son psovate krem ve üredermi karıştırıp sürmemi söyledi, fakat hiç bir fayda etmedi. Her gün uyandığımda 2-3 tane daha eklenmiş oluyor, moralim çökmüş durumda. İnternette kortizonlu iğnelerden, haplardan bahsediyolar. Ben daha hiç hap veya iğne kullanmadım, dokturum hep kremle gitmeyi uygun gördü. Acaba onlardan kullansam nasıl olur? Şuan dirseklerimde olan egzamalar, sedefe dönüşmeye başladı. Artık ne yapacağımı bilmiyorum, yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar...

1 cevap
Cevaplar (1)

Sayın ilgili, Siz egzema değil , sedefsiniz. Sedef de birçok hastalık gibi, zaman zaman tekrarlayabilir. Özellikle stres sedefi tekrarlatır. Ben bu durumlarda sedef belirtilerinin içine özel iğneler yapıyorum ve çok iyi neticeler alıyorum. Daha fazla bilgi için , sabahları beni cepten arayabilirsiniz. Sağlıklar. Prof. Dr. Nuran Atmanoğlu ( Cildiye Müt.) Cep tel:*** *** ** 11 ( Sabahları 9-11 arası arayabilirsiniz)

22 Kasım 2013 10:29