ŞT
Soru Sahibi
27 Temmuz 2021 09:54

Eforda mide gazı

Merhaba hocam ismin tolga yaşın 34 benim sorunum midemde aşırı gaz var özellikle aşırı efor sarfettiğimde geğirme oluyor şiddetli geğirmelerim oluyor. Maden suyu içip sürekli geğirdikten sonra rahatlıyorum. Efor yapmaktan korkuyorum. Bazende kalbimde ekstra atımlar oluyor geğirme olunca rahatlıyorum. Reflü rahatsızlığım var sebebi bu olabilir mi? Kardiyoloji muayenesi oldum ekg efor eko ve kan sayımlarım hepsi normal.3 4 farklı kardiyolojiye gittim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Hayri Karaarslan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Herşey normal görünmesine rağmen anjio normal çıkmayabiliyor,Ekg doğru sonuç vermeyebilir. Aşırı spordan ve efordan kaçının,en güzel spor 30-45 dakikalık tempolu yürüyüştür. Mide reflü hastalığında , rolling tipi mide fıtığı yoksa ,midede fazla gaz birikmez. Aşırı spor kalp kasında hipertrofi yaparak koroner damarlarda daralmaya neden olur.

27 Temmuz 2021 12:47