DR
Soru Sahibi
31 Ekim 2022 10:13

Efexor 150 mg artık ilacı bırakmak istiyorum

Merhaba, 25 yaşındayım. 3,5 yıldır Efexor tedavisi görüyorum. 325’e kadar gördüm sonra evlenip farklı bir şehre gelince doktorum değişti ve ilaç dozlarımı iyileşince azaltmaya geçtik. 1,5 yıldır evliyim ve eşimle çocuk istiyoruz. 10 aydır 150 mg kullanıyorum. Son 3 aydır yapılan kontrolde %100 iyileşme gördüğünü söylediği halde doktorum 4 ay daha 150 kullan diyor ve ondan sonra hep 4’er ay dozları kullanıp azaltacağız komple bırakmak için daha en az 1 sene sonra anca bırakırız diyor. Ben de bırakmak istiyorum hiçbir sıkıntı ve problemim yok 3 aydır, asla atak kriz vb şeyler yaşamıyorum, eşimle çocuk düşünüyoruz, eşimin yaşı da var ve önce çapraz yöntemle sonra da yavaş yavaş kontrollü bırakmak istiyorum. Çapraz yöntemi nasıl kullanabilirim yani ilk planda bir gün 150 ertesi gün 75 gibi devam etsem, olur mu? Teşekkür ederim şimdiden🙏🏼

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Depresyon, anksiyete bozuklukları gibi bazı psikiyatrik hastalıkların tekrarlama riski yüksek olduğu için genellikle uzun dönem ilaç tedavileri önerilmektedir. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilacınızı kesmemenizi öneririm. Kesilirken yavaş yavaş doz azaltılması faydalı olacaktır. İyi günler dilerim.

1 Kasım 2022 15:54