cb
Soru Sahibi
26 Ağustos 2017 13:25

Eeg sonucu

Mrblar hocam oğlum 15 aylık bazen iki üç saniyelik kendinden geçiyor gibi oluyor bu nedenle eeg cekildi sonuç olarak sol hemisfer tempro-oksipital, fronto-sentral, sentro-parietal bölgelerde zemin ritminde düzensizlik izlendi seklinde tıbbi terimler içeriyor açıklaması ne acaba

3 cevap
Cevaplar (3)
Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhabalar, EEG tetkikinde sağ ve sol beyin yarısı ve bu yarıdaki farklı bölgelerin dalgalarının birbiri ile benzer yapıda olup olmadığı ve yaşına göre bu dalgaların gelişiminin normal olup olmadığına ve epilepsiyi ilgilendiren bir bulgu olup olmadığına bakılır. Yukarıda belirtilen bölgelerde sol beyin yarısında zemin aktivitelerinin sağa göre düzensiz olduğunu belirtiliyor. Tanımladığınız olayın nöbet olup olmadığı, EEG bulguları, muayene bulguları ve bu bölgede bir problem olup olmadığını belirleyecek yapısal değerlendirme için beyin MRI bulguları ile birlikte değerlendirilmesi uygun olacaktır. Saygılarımla,

29 Ağustos 2017 10:44
cb
Soru Sahibi

Tşkler hocam ilginiz için sağolun

29 Ağustos 2017 17:57
Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Rica ederim. Selamlar.

4 Eylül 2017 08:33
cb
Soru Sahibi

Mrblar hocam daha önce size eeg sonucunu göndermiş olduğum 15 aylık oğlumun mr sonucunda hemisferik kortikal sulkislarin derinliği ve genişliği temporal ve frontal lob komsuluklarinda normale nazaran geniş gorunumdedir. Şeklinde raporlama verilmiş eeg ve mr sonucuna göre tanı ne olabilir

13 Eylül 2017 18:04
Prof. Dr. F. Müjgan Sönmez
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Merhabalar Burak bey, Sadece EEG ve MRI bulgularınıza göre hasta tanısı konulamaz. Hastanızın hikaye ve muayene bulguları ile birlikte değerlendirilmesi gerekir. Saygılarımla,

14 Eylül 2017 12:40