US
Soru Sahibi
25 Şubat 2019 03:30

Dvt+Pulmoner emboli D-DIMER

Hocam merhabalar 4 yıl önce 1 defa DVT+PULMONER EMBOLİ geçiren Annem 9 ay önce Kalp damar doktorumuz tarafından 2 yıl kullanımdan sonra xarelto 15 mg dan coraspin 100 mg a geçirdi.Xarelto kullandığı dönem de hastane normal aralıkları D-DİMER 0-0,55 olan test sonucu 0,32 yani normal çıkmıştı.Coraspin 100 e başladıktan sonra 3 üncü ay:2,33 6 ncı ay:2,61 şimdide 9 ncu ay:3,99 çıktı.Yani giderek artıyo.Hocam size göre bu D-DİMER sonucuna göre biz tekrar xarelto 15 mg ye dönmemiz mi lazım.Ayrıca annemin genetik pıhtılaşma eğilim testi negatif çıktı.Annemin yaş:80 kilo:89 Saygılar.Hayırlı Akşamlar.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bu konuda doktorunuz veya hematoloji uzmanı meslektaşım ile görüşmenizi oneririm

27 Şubat 2019 08:39