31 Mart 2018 03:22

Düz tabannn

Hocam bende diz tabanlık başlangıcı var ama sol ayağım ilerlemiş sanırım içten kemik ağrıyodu ve kemik çıkık gibi netten edindiğim bilgilere göre ameliyat yazıyo ana ben tabanlık giysem ameliyatsız düzelebilir mi hafta içi doktora gidicem ama korkuyorum ameliyatlık derse diye eskisi gibi olur mu hocam ayağım sadece içten açıma var sanırım topuga kadar gidiyomuş ve ozaman geç oluyomyş sizce bişey yoktur dimi hocam tabanlıkla geçer mi önceden yoktu 6 7 Aydır var

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İsmail Uraş
Ortopedi ve Travmatoloji

GEÇMİŞ OLSUN. ÖNCELİKLE SİZİ MUAYENE ETMEDEN VE BASARAK ÇEKİLMİŞ. AYAK GRAFİLERİNİZİ GÖRMEDEN NET BİR ŞEY SÖYLEMEM MÜMKÜN DEĞİL . AYAK GELİŞİMİ TAMAMLANDIKTAN SONRA KIZLARDA (12-14 Y ) TABANLIK VB İLE DÜZELME SAĞLAMAK MÜMKÜN OLMAZ. TABANLIK AYAĞIN DENGELİ BASMASINI SAĞLAYARAK KLİNİK BULGULARI VE AĞRIYI AZALTABİLİR. CERRAHİ HAKKINDA KONUŞABİLMEK İÇİN MUAYENE ETMEK GEREKİR. SAYGILARIMLA.

3 Nisan 2018 13:36