YB
Soru Sahibi
17 Eylül 2022 10:55

Düşük

Hocam merhaba 8 haftalıkken kalp durması sonucu kürtaj oldum. 1 kimyasal gebelik ve 22 haftada erken doğum yaptım toplamda 3 kaybım var. Vajinal ultrason sonucum budur. Uterus orta hatta, antevert pozisyondadır. Boyutları normal, konturu düzgündür. Myometrium ekosu heterojen görümnümde olup adenomyotiktir. Myometriumda sınır ve eko farkı oluşturan lezyon izlenmedi. Endometrium konturu düzgün, çift duvar kalınlığı 5 mm. dir. Her iki over lokalizasyonu, boyutu ve eko yapısı normaldir. Her iki overde sınır ve eko farkı oluşturan kitle lezyonu izlenmedi.Sol overde 2 cm çapında hemorajik kist izlendi. Servikste milimetrik nabothi kistleri izlenmiştir. Douglasta minimal serbest sıvı izlendi. Ultroson sonucumda bir sıkıntı var mı? Birde rahim filmi önerdiler. Bu gibi durumlarda gerek görülen başka test var mı? Ultrason sonucumu yorumlayabilrmsnz

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Murat Öz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Ultrason sonucunuz normal. Erken doğumunuz neye bağlıydı bu önemli

17 Eylül 2022 11:38
YB
Soru Sahibi

Servikal yetmezlik olduğunu söylediler ağrısız komple açılma oldu. Doğum başladı ve enfeksiyonda yüksekti

17 Eylül 2022 11:49
Prof. Dr. Murat Öz
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Eğer servikal yetmezlik ise gebelikte rahim ağzına dikiş atılması gerekebilir

17 Eylül 2022 11:56