KE
Soru Sahibi
2 Ağustos 2020 01:38

Down sendromlu çocuğun eğitimi

İyi bayramlar. Benim 8 yaşında down sendromlu bir erkek kardeşim var. Eğitimiyle yakından ilgilenmeye çalışıyoruz ailecek ama hiçbir şeyi kabul etmiyor sinirleniyor örneğin eğitici bir oyuncak aldık yada resim çizmeyi öğretiyoruz ama inatçı olabiliyor ve kabul etmiyor bu durumda ne yapabiliriz nasıl ısındırabiliriz onu yeniliğe

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, Kardeşinize her bir yeniliği ya da farklı etkinlikleri öncelikle uygun zamanlarda denemelisiniz. Onun işbirliğini kazanacak şekilde ilgi uyandırmalı, merak ettirmeli ve sabırlı olmalısınız. Çok basit düzeyde açıklamalar yaparak, karmaşık ve anlaşılamaz olarak algılayıp kaçmasına neden olunmamalı. Onun düzeyine inerek, eğlenceli ve oyunla karışık bir eğitim planlaması yapmalısınız. Öğreteceğiniz her bilgide dikkatini toplayacak, dikkatini çekecek bir yaklaşımla başlamalı ve sürdürmelisiniz. Sevgi dolu, kararlı ve tutarlı bir yaklaşım uygulayarak eğitimini planlayabilirsiniz. Mutlu günler dilerim.

6 Eylül 2020 16:29