GC
Soru Sahibi
15 Eylül 2014 11:09

Doktorum Gözlük Yazmadı

Hocam merhaba, benim sol gözümde 3.25, diğer gözümde de 2.5 şeklinde astigmatım var. Lazer tedavisi olanlar gece görüşünü kaybettiklerini söylediler. Işıklar üstlerine üstlerine geliyormuş. Benim gece görüşüşüm gayet iyi olduğu için bu riski göze almak istemedim ve lazerden vazgeçtim. Baş ağrılarımı dindirsin diye gözlük yazdırmak için devlet hastanesine gittim. Doktor bey, gözlük yazmayacağını, gözlükle yere kapaklanacağımı söyledi. Ortalığı çukurlu, bombeli vs. görürmüşüm. Yıllar önce de gözlük kullandığımda bu oluyordu ama bir hafta da alışıyordum, her şey netleşiyordu. Alışamaz mıyım diye sorduğumda olumsuz yanıt verdi. Ayrıca doktor beyle ilk görüşmemden son ana kadar sürekli lazer tedavisine teşvik etme gibi bir durumla karşılaştım. Herhangi bir şekilde kart veripte reklamını yapmadı ama yalnızca göz üzerine olan bir başka devlet hastanesine yönlendirdi. Özetle gözlük yazmaktan ısrarla kaçındı ve 'gençsin, senin yerinde olsam ameliyat olurdum' tarzı söylemlerle ameliyat olmamı tavsiye etti. Böyle bir şey mümkün olabilir mi hocam? Şu anda benim gözlük kullanmam imkansız mı? ya da şöyle sorayım daha uygun olur; her astigmatı olan gözlük kullanamaz mı? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Bana sorarsaniz kontakt lens ,gozluk ve lazerle ameliyat sizin icin 3 degisik secenek.sanirim ucude size uygun .bunlardan birini tercih edebilirsiniz.sevgilerimle.

19 Eylül 2014 13:17