AB
Soru Sahibi
8 Ağustos 2011 08:40

doktor bey merhabalar.ben 23nisan2010 tarihinde şüpheli ilişkiye girdim. ve

doktor bey merhabalar.ben 23nisan2010 tarihinde şüpheli ilişkiye girdim. ve sonrasında dilimde beyazlık zayıflama omzumda küçük sivilceler vs. belirtiler yaşadım.hivden şüphelendim.sırasıyla 1 ay(0,16 neg), 83 gün(0,15 neg),187 (0,29 neg) gün sonra eliza testi yaptırdım hepsinde negatif çıktı. en son ilişkiden tam bir yıl sonra hiv kart test yaptırdım yine negatif çıktı. ama beynimden hala atamadım.testlerde yalnış sonuç çıkma ihtimali var mı?kart testi (gebelik testine benzer)özel hastane ameliyata girecek hastalarda uyguluyormuş güvenilir midir? Yardımcı olursanız sevinirim. hayat düzenim alt üst oldu. bir tane çocuğum var onda da belirti arar oldum.çünki kızım annesini emiyordu.kızımın dişeti ile dudağının birleştigi yerde iki defa beyazımsı yara çıktı ilaç kullanmadan geçti, yüzünde temre çıktı vs. çok bunaldım .kızım 2.5 yasında ve çok sinirli. Tekrar test olmama gerek var mı?psikolojim bozuldu.çok pişmanım.sık sık kilo alıp veriyorum.testleri aynı özel hastahanede oldum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Kenan Keskin
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

AIDS ile Mücadele derneğinden bilgi almalısınız http://www.aids.org.tr/index.html

9 Ağustos 2011 15:18