MA
Soru Sahibi
19 Mart 2018 21:12

diz üstü ağırı

selamlar sayın hocam ben 13 ay önce ön çapraz bağ ve minüsküs amliyat oldum . ön çabraz bağ için simitendenüs tendonunu aldılar ameliyat sonrası iyi şekilde rehabitasyon ve ağırlıklarla küvvetlendirme egzersizleri yaptım ama 3 hafta önce çabukluk kuvvet antrenmanını yaptım ve ertesi gün quvadriseps tendonunun altı yani patellanın üst kısmı sıçrama aşamasında ağrıyor ve sıçıramama engel oluyor bununla ilgili ağırıların gidermesi için ne yapmam gerekiyor teşekkürler.

2 cevap
Cevaplar (2)

İyi günler, Anlattığınız durum Quadriseps tendinopaisini düşündürmekte. Aşırı bir yüklenmeye maruz kalmış olabilir. Quadriseps cerrahi sonrası zayıf kalabiliyor ve toparlaması zaman alabiliyor. Fizyoterapi ve Rehabilitasyon gerekli gibi.. Geçmiş olsun

26 Mart 2018 11:01
MA
Soru Sahibi

Teşekkürler sayın hocam

26 Mart 2018 20:50

Geçmiş olsun

19 Nisan 2018 11:18