26 Temmuz 2019 21:58

Diz arkasına alınan futbol topu darbesi

Merhabalar hocam, sağ diz arkasına aldığım darbe sonucu çekilen mr raporunda normal olmayan tanılar şu şekilde; Medial menisküs arka boynuzunda Grade 2 dejenerasyon saptanmıştır.Suprapatellar bursada ve eklem aralığında sıvı miktarı minimal artmıştır.Derin infrapatellar bursada minimal sıvı izlenmektedir.Bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Teşekkür ediyor, iyi çalışmalar diliyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)

Özlem Hanım merhaba. Mesajınız spam klasörüne düştüğü için bir hayli geç gördüm maalesef. MR raporunuzda cerrahi gerektirecek bir durum görünmüyor ancak yine de fizik muayene bulgularınızla değerlendirmekte fayda var.

3 Ağustos 2021 00:34