GW
Soru Sahibi
1 Ekim 2018 12:00

diyabet hastalığı

İyi günler hocam. Ben 35 yaşında 120 kilo birisiyim.elimde vücudumda geceleri yanmalar oluyordu. Diyabet için tahlil yaptırdım. Glikoz açlık 104 insülin direnci 29 çıktı. 3 ay önce yapılan tahlilde aplik glikoz 105. Insülin direnci 69 çıkmıştı. 3 ay kadar glifor kullanmaya başladım insülin direnci 28 e düştü. Bana gizli şeker den dolayı 75 gr glikoz yükleme testi yapacaklar. Bu sonuçlara göre Şeker olma olasılığı var mı merak ettim. şeker yükleme testine gerek var mı.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bu durumunuz romatolojik olmamakla beraber, bir dahiliyeci olarak sizde insülin direncinin olduğunu ve şeker yükleme testinin gerektiğini belirtmek isterim.

2 Ekim 2018 23:48