YY
Soru Sahibi
5 Nisan 2014 21:51

dis ve dilde kanama

Hocam iyi çalışmalar.yaklasik10 aydir özellikle sabahları bazen de gün içinde tukurdugumde kan geliyor.ağzımda sabahları ve gun içerisinde bbazen kötü bir tat oluyor.bununla ilgili göğüs kbb cildiye gittim tam kan sayımı yaptırdım bişey çıkmadı dis dr a gittim 3 defa disim temizlendi sürekli fircaliyorum disimi.dis etlerim su an iyi durumda fircalarken kalamıyor fakat sabah dilimin üzerinde kan bırakmıştı yine tukurdum ve dilimin kan biriken yerini biraz sıktım o bölge baya kanadı ciddiye dilinde bişey yok demişti dilimde yara falan yok ama sabahları belirginlesip gun içerisinde kaybolan yariklar var hocam ben napmaliyim yardımcı olursaniz cok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Yavuz bey geçmiş olsun. Öncelikle diş etleriniz için bir dişeti hastalıkları uzmanına görünmelisiniz. Sıradan bir diş hekiminden daha farklı bir tedavi yaklaşımı olacaktır.Dilinizin şekli sebebiyle üzerinde birikmeler ve kanamalar olabileceğini düşünmekteyim. Coğrafik dil dediğimiz üzeri düz değil de parçalı kesik kesik bir dil yapınız olduğunu sanıyorum. Mutlaka dilinizide fırçalamalısınız dişlerle beraber . Daha az birikme kanama ve koku olacaktır diye düşünüyıorum. Sevgiler

6 Nisan 2014 17:11