of
Soru Sahibi
4 Şubat 2015 11:37

Diş kayması

Çünkü köpek dişlerim üstten çıkmıştı alttada hiç boşluk yoktu tel tedavisi yerine çektirdik bilinçli olmadığımız için. Yirmilik dişim gömülü çıktı diğer dişle arasında et sıkışması oluyo yirmiliğimi çektirsem diğer dişler o alana doğru kayarmı doktor bey ağzımda başka diş boşluğu yok hatta dişler boşluk bulamadığı için birbirinin üstünde hafif benim merak ettiğim boşluk olmamasına rağmen zamanla kayarmı bu durumdan çok korkuyorum zaten alt dişler çarpık kayarda iyice bozulursa diye. Şu saatten sonra ameliyat tel tedavisi istemem başka alternatif yollar yok mudur. Bu arada yirmiliğin önündeki diş çekildi implant yaptırıcam bi üç aylık sürede dişler kayıp ilerler şekil bozukluğu yaşarmıyım. Şimdiden teşekkür ederim ilginize

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dt. Özer Akıncı
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

İyi günler, Yirmilik diş çekilince dişler geriye doğru ilerlemez ama yirmiliğin önündeki diş boşsa yirmilik diş öne doğru ilerler. Dişler durduk yerde boşluk da yoksa yer değiştirmez. Ama size tel tedavisi şart görünüyor. Bunu yaşı yoktur. Artık porselen braketlerle teller minimum belli olacak şekilde takılabiliyor.

4 Şubat 2015 17:59