8 Ekim 2017 22:05

Dış gebelik

Hocam ocak ayında 1283 değerle hamile olduğumu öğrendim fakat kanamalı olarak gittiğim için kese görülmediği halde protestan iğne yapıldı buna rağmen değerler düşünce kürtaja alındım kürtaj yapıldığı halde degerim en son 60 a düşüp tekrar 90 a kadar yükselişe geçti mtx iğne yapılarak yükselen değerlerde düşüldü fakat kimi doktor hem iç hem dış gebelik aynı anda yaşamışsin derken kimi doktor da dış gebelik diyor görev icabı şırnak ta olduğumdan hsg çektirme gibi şansım yok malesef dört yıldır bekliyordum sonuç hüsran oldu benim için eşimin sperm hareketinde de sıkıntı var spernlerden de kaynaklı olabileceği söylendi doğruluk payı nedir iyi çalışmalar saygılar

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Çağlar Yazıcıoğlu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

1500 altındaki değerde kese görünmez. Dolayısıyla dış gebelik veya düşük ayrımı yapılamaz. Genelde düşmeyen ancak yeterli yükselmeyen hcg durumunda tanı netleşmesi yapılamasa da dış gebelik ise iç kanamaya sebep olabileceğinden Mtx yapılabilir size de yapılan muhtemelen bu şekilde. Bundan sonraki gebe kalma sürecinizin durumunu bir infertilite uzmanı ile görüşüp tedavinizi planlamanız yerinde olacaktır. Geçmiş olsun.

29 Ekim 2017 22:33