3S
Soru Sahibi
25 Temmuz 2014 00:22

Dış Fırçalama Esnasında Ağız Bölgesinden Kan Gelmesi ve Ağız Kokusu !

Merhabalar hocam…Dişlerimi düzenli olarak fırçalayan bir kişi değilim.Genellikle günde 1 kez olmak üzere gece yatmadan önce dişlerimi fırçalarım.(Bazen de bu konuda aksamalar olur.)Son günlerde ise dişlerimi fırçalama esnasında ağzımdan köpük ile birlikte kan geldiğini gördüm.(Aşırı derecede bir kan değil fakat yine sinir bozucu.)Aynı zamanda diş fırçalama esnasında ağız bölgesinden hoş olmayan bir kokuda gelmektedir.(Diş bölgesinde yer alan çürüklerde dolguludur.)Hocam bu anlattığım konu neyi işaret etmektedir?Günde en azından 2 defa diş fırçalama yapar isem;anlattığım durumlarda bir düzelme söz konusu olabilir mi?Sizin bu konuda görüşünüz ve tavsiyeleriniz nelerdir?Bu konu hakkında bilgi vermenizi temenni ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Dt. Remzi Ülgen
Diş Hekimi , Koruyucu Diş Hekimliği (Çocuk Diş Hekimliği)

İyi günler. Bunun bir çok sebebi olabilir. Günde bir defa bile doğru şekilde diş fırçalıyorsanız dişlerinizde kanama olmaması gerekir. Öncelikle Ağzınız açık mı uyuyorsunuz? Burnunuzdan rahat nefes alabiliyor musunuz? Dolgulu dişlerinizin arasında besinlerin sıkışabileceği rahatsız edici boşluklar var mı? Gece diş sıkıyor musunuz? Herhangi bir genel hastalığınız var mı? Bir yıl içinde kan tahlili yaptırdınız mı? Siz en iyisi bir diş hekimine önce muayene olun. Sonra kanama ile ilgili doğru bir sonuca varalım. Geçmiş olsun. Sağlıklı günler dilerim.

25 Temmuz 2014 17:32